על חשיבות הקפה

  • 0

על חשיבות הקפה

הקפה נחשב למשקה הנפוץ ביותר בעולם.  הקפה הוא משקה מעורר, מקובל בחברה, עוזר לשמירת ערנות. בתחילת המאה שעברה מצאו את החומר הפעיל בקפה, הקופאין, ומאז לא מפסיקים לבחון את השפעותיו על האדם. בעבר רופאים רבים הסתייגו מצריכת קופאין בכלל, היום ברור כי יש יתרונות רבות בשתיית הקפה    :

 – הקפאין מעורר, משחרר אנרגיה .

– לקפה, מתברר, יש השפעה טובה גם נגד מחלת הסרטן. מחקר גילה שנשים השותות קפה בסיכון מופחת של כ-30% לסרטן רירית הרחם. ההפתעה הגדולה יותר הייתה שגם נשים ששתו קפה נטול קופאין, היו בסיכון מופחת לחלות.  באתר האגודה למלחמה בסרטן פורסם מחקר שלקפה יש יכולת להפחית בכ-30% את הסיכון לסרטן המעי הגס. מחקרים נוספים הוכיחו כי הקפה מפחית את הסיכון לחלות בסרטן הכבד וסרטן הערמונית.

–    קפאין מאיץ פעולת מטבוליזם, מסייע לדיאטות הרזיה ומרכיב בחלק מהכמוסות להרזיה. כמו"כ מגביר ניצול אנרגיה המופקת משומן וכתוצאה מכך חוסך גלוקוז וניצול מאגרי גליקוגן מהגוף.

 – צריכה מוגברת של קפה קשורה עם סיכוי יותר נמוך לסוכרת הנה עוד סקר המראה הרבה  קפה ופחות סיכוי לסוכרת.

 –   קפאין יכול להגן בפני פרקינסון וגם בפני טרשת נפוצה (נבדק בעכברים).

 – כוס קפה אחת ליום עשויה להפחית סיכון לאלצהיימר .

– במחקר שנעשה בישראל נמצא שהקפאין משפר את תפקוד כלי הדם ומפחית דלקתיות גם אצל חולי לב וגם אצל בריאים.

 -עוד נושא שנחקר הוא הקשר של דיכאון וקפה אצל נשים. גם כאן התברר במחקר אמריקני, כי נשים נוטות פחות לדיכאון אם הן שותות לפחות שתי כוסות קפה ביום.

– לפי מחקר  , שנערך בארה"ב בקרב עשרות אלפי אחיות ובמשך כעשור. הקפה הפחית את הסיכון לדיכאון ב-15% עד 20%.

המחקרים בשנים האחרונות מוכיחים כי לקפה יתרונות בריאותיים רבים. למרות זאת, אין זאת, בכל מקרה של ספק, רצוי להתייעץ עם רופא.

  חברת עדן טל קפה מספקת מגוון סוגים  של מכונות קפה ומציאה תערובת הקפה המשובחת ורמת השירות הגבוהה ללקוחות פרטיים והן ללקוחות עסקיים ומוסדיים.  הקפה של עדן טל קפה  נושאת  אופי ייחודי ומובחר תודות לרמת הפיקוח הגבוהה על כל אחד משלבי ההכנה וייצור הקפה.


Leave a Reply

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן